Listy i apele

09.02.2023r. – Przygotowaliśmy petycji online do Ministra Edukacji w sprawie seksualizacji dzieci https://www.petycjeonline.com/stop_deprawacji_dzieci

30.01.2023r. – Nasze Stowarzyszenie wysłało pisma ze sprzeciwem posłom oraz rządzącym. Dotyczy ustawy projektu „Prawo komunikacji elektronicznej”, druk sejmowy 2861/2022.Pisma do pobrania tutaj.

13.09.2022r. – Nasze stowarzyszenie złożyło petycję do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego petycja

15.06.2022r. -Petycja do MEiN w sprawie wynagrodzeń nauczycieli i innych pracowników oświaty, złożona w imieniu Niezależnego Związku Zawodowego „Wolność i Godność” oraz Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”. https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/petycja-zlozona-17-maja-2022-r

link do petycji


Podpisz petycję! https://www.petycjeonline.com/zawiadczenie_dla_uczniow_z_ukrainy_zamiast_promocji

Nasza petycja w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów z zagranicy jest już na stronie internetowej MEiN:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/petycja-zlozona-28-kwietnia-2022-r


Barwy Narodowe – MEMORANDUM


Zapytania publiczne

wniosek 1, wniosek 2, wniosek 3

Wnioski, dokumenty złożone na spotkaniu z wiceministrem Dariuszem Piontkowskim.

wniosek o odstąpienie od nakładania zdalnego nauczania w przyszłości.

wniosek: ORE – uwagi do scenariuszy lekcji i materiałów edukacyjnych dla nauczycieli

załącznik do wniosku

wniosek: nadużycia w promowaniu symboli narodowych Ukrainy

oraz Memorandum o barwach narodowych


15 marca 2022r. – Stowarzyszenie wysłało wniosek o udzielenie informacji publicznej o liczbie przyjętych uczniów z Ukrainy oraz przewidywanych rozwiązaniach do wszystkich kuratoriów oświaty. Oto jeden z nich:


Wniosek o zniesienie kwarantanny.

wniosek do pobrania

Pismo w związku z wizytą w MEiN

pismo do pobrania

List w obronie medyków

list do pobrania

W biurze MEiN został złożony wniosek przez zarząd naszego stowarzyszenia. Jest to nasz apel poparty przez inne organizacje wolnościowe. Dziękujemy za wsparcie!

wniosek do pobrania

Odpowiedź z MEiN

Prośba o spotkanie z Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej.

List do Ministra Przemysława Czarnka


W obronie kurator pani Barbary Nowak

Bronimy kurator małopolskiej pani Barbary Nowak, która odważnie wypowiedziała się przeciw przymusowi szczepień i z tego powodu została publicznie skrytykowana przez wielu polityków z min. Niedzielskim na czele.


Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji zanoszenia listów do posłów i senatorów.

  1. Pobierz plik poniżej
  2. Rozpakuj 
  3. Link do programu rozpakowującego pliki skompresowane https://www.winrar.pl/winrar/pobierz
  4. Wybierz posła lub senatora ze swojego regionu
  5. Wydrukuj imienny list
  6. Zanieś do biura poselskiego lub senatorskiego

To posłowie i senatorowie mogą odrzucić ustawę o zmuszaniu do szczepień lub inne przepisy dotyczące segregacji sanitarnej. Wielu się waha i nie ma wyrobionego zdania.

Apel

W odpowiedzi na apel poparcia Prezydentów Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Rzeszowa, Szczecina i Warszawy z dnia 30 listopada 2021 r. wzywający do: – umożliwienia pracodawcom pozyskiwania informacji odnośnie zaszczepienia przeciwko C-19 – ograniczenia dostępu do miejsc publicznych osobom niezaszczepionym – zmobilizowania służ porządkowych do egzekwowania obowiązku noszenia masek, 3 grudnia 2021 r. wraz z Polska Jest Jedna, Stowarzyszenie Prawników „Głos Wolności”, IGGP – Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej, Szczyrkowska Izba Gospodarcza, PSNLiN – Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz Stowarzyszeniem Bronimy Munduru podpisaliśmy „kontrapel” stanowiący sprzeciw do wspomnianego apelu prezydentów.


Dnia 30.11.2021 do Wydziału Podawczego Sejmu RP trafiły nasze skierowane personalnie do każdego posła listy w liczbie 460. Mamy nadzieję, że dotrą one do rąk tych, którzy będą decydować, czy wprowadzać do naszej polskiej rzeczywistości kolejne mechanizmy totalitarne. Szanowni Posłowie, opamiętajcie się, brońcie równości obywateli wobec prawa i przestrzegania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej!


Prośba o spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą


W piątek, 12.11.2021 wysłaliśmy do ministra Przemysława Czarnka list otwarty, w którym zwracamy uwagę na akty segregacji sanitarnej. Nasze stanowisko poparło 16 organizacji! Poniżej pierwsza i ostatnia strona listu otwartego – całość do pobrania. Razem z listem otwartym wysłaliśmy do MEiN wniosek o udostępnienie informacji publicznej, który można pobrać poniżej. Odbyła się też o godz. 11:00 konferencja prasowa z udziałem „Nauczycieli dla Wolności”, Stowarzyszenia „Głos Wolności”, Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Grzegorza Płaczka, Stowarzyszenia „Rodzice chronią dzieci”. Niżej link do konferencji.

List do posłanek i posłów Sejmu RP w którym staraliśmy się wpłynąć na ich decyzję odnośnie zgody na przyjęcie pod obrady projektu ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej”. List wysłaliśmy wszystkim posłom na skrzynki mailowe 28.10.2021.