My w mediach

Publiczne wystąpienia członków Stowarzyszenia 2021-2022

6 listopada 2022r. odbyła się w Radomiu konferencja pt. “Co nas czeka w edukacji?” zorganizowana przez Stowarzyszenie “ Nauczyciele dla Wolności” z udziałem wiceprezesa Jarosława Dąbrowskiego, Agnieszki Kaim, Barbary Bugaj-Groszek.

link do nagrania

https://fb.watch/hcqa43iCGs/, https://fb.watch/hcq5KxJVnB/ https://www.facebook.com/wioletta.kopania.3/videos/5886220754777143/

Wywiad z prezes Agnieszką Pawlik-Regulską i wiceprezesem Jarosławem Dąbrowskim u Edyty Paradowskiej w pl1:

Niepełnosprawne intelektualnie dzieci mają trafić do szkół publicznych

Sukcesem Polski można nazwać II część wysłuchań publicznych w sprawie „Traktatu” WHO. Na 240 nadesłanych 90-sekundowych nagrań 80 było z Polski. Stanowisko naszego Stowarzyszenia przedstawiły Prezes Agnieszka Pawlik-Regulska i Dorota Rodziewicz, Anna Stefańska, Joanna Mazur, Agata Rabsztyn, Agnieszka Niebudek-Żmuda, Agnieszka Wołodźko i Paweł Górecki.

Rząd zrobił wszystko, żeby dzieci nie wróciły 1 września do szkoły!!!!!

O projekcie rozporządzenia MEiN z dnia 22 lipca 2022 r. w sprawie organizowania i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość rozmawiali w telewizji PL1.TV. w dniu 12 sierpnia br. – Anna Kubica, Grażyna Lubszczyk, wiceprezes stowarzyszenia Jarosław Dąbrowski.

APEL DO MEDIÓW – Dorota i Renata pod egidą Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” na kanale Ziggy Texas

Pismo w obronie doktor Agaty Osiniak

W dn. 12.07.2022 zostało złożone pismo w obronie pani doktor Agaty Osiniak, która 5.08.22 ma stanąć przed Okręgowa Izba Lekarska. Reprezentowała nas Joanna Suchan-Konieczny, koordynator podkarpacki.

Pierwszy nauczyciel w Polsce wyrzucony z pracy, bo nie prowadził wf on-line

 

Zapewnienia Ministra Edukacji Przemysława Czarnka o niewprowadzaniu nauczania zdalnego w roku 2022/23

Przedstawicielki z śląskiej grupy naszego Stowarzyszenia wzięły udział w spotkaniu z Ministrem Edukacji Przemysławem Czarnkiem w Brzegu, w województwie opolskim w dniu 12 lipca 2022r.

Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia wzięli udział w sobotę 25.06.2022 w manifestacji Ogólnopolskiego Protestu Kredytobiorców pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów. W naszym imieniu głos zabrał wiceprezes Jarosław Dąbrowski.

Na zaproszenie Rodaków Kamratów wzięliśmy udział w marszu „Dmowski na zamek” 25.06.2022. Na pl. Zamkowym głos zabrała prezes Agnieszka Pawlik-Regulska,

Głos wolnych nauczycieli na Harmonii Kosmosu-Renata Janik. W dniach 23-26 czerwca 2022 r. w Torzymiu (woj. lubuskie) odbył się XIX Zlot Wolnych Ludzi zwany również Harmonią Kosmosu.

 

Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w pikiecie pod Izbą Lekarską w Gdańsku w obronie dr Eweliny Gierszewskiej. W naszym imieniu przemawiała Katarzyna Garbowska. 21.06.2022
 
XVIII posiedzenie Komisji śledczej – nauczycielka Agnieszka Pawlik-Regulska
Agnieszka Pawlik-Regulska. 22.06.2022
 
 

Przyszłość edukacji a Agenda 2030

Standardy edukacji seksualnej w Europie i zagrożenia z nimi związane, niekorzystne zmiany systemowe w edukacji: Anna Kubica i Grażyna Lubszczyk na Konferencji w Orzeszu „Zdrowa Polska”, 11 czerwca 2022r.

 

 

Na płycie znajduje się również podziękowanie dla dr Hałata od prezes naszego Stowarzyszenia: Agnieszki Pawlik-Regulskiej i wiceprezesa Jarka Dąbrowskiego. Przedstawiamy projekt-płytę Marty Wilczyńskiej i różnych działaczy, organizacji wolnościowych – upamiętnienie jednego z wielkich wojowników o wolność Polski i Polaków – dr Zbigniewa Hałata.

Dorota Rodziewicz i Renata Janik w programie polonijnym Hello Irlandia Show. 8.06.2022r.

https://fb.watch/dy7qNqfc7K/

W dniu 10 czerwca br. na XVIII posiedzeniu Komisji śledczej – prezes Agnieszka Pawlik-Regulska  Agnieszka Pawlik-Regulska. 

https://fb.watch/dCz-1k3g6O/

W telewizji PL1.TV w dniu 13 czerwca 2022r. wystąpili przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: wiceprezes Jarosław Dąbrowski, Dorota Rodziewicz, Donata Wiatrak, Renata Janik.

Nie pozwolimy, żeby WHO odebrało nam wolność!

W obronie Andrzeja Michniewicza, nauczyciela z Lublina. 

2 czerwca o godz. 9:15 pod Kuratorium Oświaty w Lublinie przy ul. 3 Maja 6 odbyła się konferencja prasowa w sprawie postępowania dyscyplinarnego Andrzeja Michniewicza. Konferencja Cz.1

W obronie Andrzeja Michniewicza, nauczyciela z Lublina. Posiedzenie komisji dyscyplinarnej. Cz.2
 
https://fb.watch/dCyRFEwwot/
 
 
W dniu 20 maja 2022r. Poseł Grzegorz Braun interweniował w sprawie próby wyłączenia sali gimnastycznej z użytkowania na rzecz adaptacji w celu przyjęcia gości z Ukrainy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabełkowie, gmina Krzyżanowice. Dyrektor szkoły – Anna Kubica – członkini naszego Stowarzyszenia nie zgodziła się na wyłączenie sali gimnastycznej z użytkowania szkoły i z tego powodu otrzymała naganę do akt od swojego pracodawcy.
Konferencja z udziałem nauczycieli stowarzyszenia: Anna Kubica, Grażyna Lubszczyk.
 
 

Wywiad w prezes Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” Agnieszką Pawlik-Regulską oraz Oksaną Kinasz wRealu24. 19.05.2022r.

https://youtu.be/5qmocxyCHrQ

W telewizji PL1.TV w dniu 12 maja 2022r. przedstawicielki Stowarzyszenia: Dorota Rodziewicz i Aleksandra Orlicka.

Nie ważcie się nam tego zrobić!!!

Apel Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”: prezes Agnieszka Pawlik-Regulska i Dorota Rodziewicz. 06.05.2022r.

Polacy protestują przeciw Traktatowi WHO! Czy to już koniec wolności jaką znamy? Prezes Agnieszka Pawlik-Regulska i Dorota Rodziewicz wRealu24 z radcą prawnym Katarzyną Tarnawą-Gwódź. 05.05.2022r.

https://youtu.be/g15qlfcwM5E

Wywiad z prezes Agnieszką Pawlik-Regulską i Marzeną Olkowską w telewizji PL1.TV. 04.05.2022r.

Czy Polska szkoła radzi sobie z napływem uchodźców?

Jarosław Dąbrowski – wiceprezes Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności”                      w Białymstoku, 1 maja 2022r.

https://fb.watch/cZLvrCzgSn/

Gorlice, 09.04.2022 – Karol Dziuba – Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”

Joanna Suchan-Konieczny na wysłuchaniu publicznym zorganizowanym w siedzibie WHO

W dniu 12.04.2022 jedna z naszych regionalnych koordynatorek Joanna Suchan-Konieczny przedstawiła na wysłuchaniu publicznym zorganizowanym w siedzibie WHO stanowisko naszego stowarzyszenia w sprawie traktatu pandemicznego.

W dniu 8 kwietnia 2022 nasze Stowarzyszenie wzięło udział w VI posiedzeniu Poselskiej Komisji Śledczej w ramach projektu Norymberga 2.0. Prezes Agnieszka Pawlik-Regulska, Małgorzata Chodkowska i Karol Dziuba.

Na bruk za brak maseczki? Bibliotekarka z Lublina przed komisją dyscyplinarną – Dziennik Wschodni

Nauczycielka odmówiła założenia maski, ponad rok nie wpuszczano jej do szkoły. Dziś ma postępowanie dyscyplinarne

Podczas konferencji, zorganizowanej przez Stowarzyszenie STOP NOP we Wrocławiu w dniu 25.03.22, zabrała głos w imieniu „Nauczycieli dla Wolności” Małgorzata Stańczyk.

13 marca 2022 roku w Bydgoszczy- „Zdrowie to Wolność” – konferencja z  Karolem Dziubą.

 

13.03.2022r. Pikieta „W obronie wolności” z udziałem członków naszego Stowarzyszenia: v-ce prezesem Stowarzyszenia Jarosławem Dąbrowskim, Agnieszką Kaim oraz Barbarą Bugaj-Groszek.

7.03.2022r. w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie odbyło się spotkanie z v-ce kuratorem podkarpackim panem Stanisławem Fundakowskim. Rozmowa, w której uczestniczyła nasza koleżanka Joanna Suchan-Konieczny dotyczyła wielu aspektów: zdalnego nauczania i jego wpływu na zdrowie uczniów i nauczycieli, reżimu sanitarnego w szkołach oraz obecnej sytuacji związanej z przybywającymi do szkół dziećmi z Ukrainy.

 

W czasie konferencji we Wrocławiu: „Skutki izolacji i kwarantanny u dzieci” zabrały głos nasze koleżanki ze Stowarzyszenia: Ania Kubica i Sylwia Pajdzik

https://fb.watch/bBZnafQGLU/

TV Trwam, 26.02.2022r. „Edukacja czy segregacja?” z udziałem nauczycieli naszego Stowarzyszenia: Agnieszki Pawlik-Regulskiej, Anny Kubicy, Jarosława Dąbrowskiego.

Konferencja „Dla wolności, bezpieczeństwa i zdrowia. Czas pandemii i perspektywy na przyszłość”, 20.02.2022r. Prelegentem był v-ce prezes naszego Stowarzyszenia: Jarosław Dąbrowski. Całość konferencji: https://rumble.com/embed/vsuvaw/?pub=4

Podczas konferencji w dn. 21.02.2022r. w Warszawie-gościem była prezes naszego Stowarzyszenia Agnieszka Pawlik-Regulska. Akcja „Nigdy więcej edukacji zdalnej i zamykania szkół” zorganizowana przez Ogólnopolski Strajk Dzieci do szkół i Konfederację Korony Polskiej.

 
Podczas lokalnych konferencji 21 lutego 2022r. nauczyciele naszego Stowarzyszenia zabrali głos, wyrażając sprzeciw wobec nauki zdalnej i dyskryminacji. W Rybniku: Grażyna Lubszczyk i Anna Kubica. W Lublinie Małgorzata Chodkowska a w Rzeszowie Joanna Suchan-Konieczny i Maja Ignaś. W Radomiu Agnieszka Kaim.

 

Protest pod Ministerstwem Zdrowia w Warszawie, 19.02.2022. Prezes Stowarzyszenia „Nauczycieli dla Wolności” Agnieszka Pawlik-Regulska.

TV Trwam: „UTRACONA EDUKACJA – JAKICH UCZNIÓW WYCHOWA PANDEMIA?”,19.02.2022r. Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”: Agnieszka Pawlik-Regulska, Jarosław Dąbrowski, Anna Kubica.

Na proteście w Rzeszowie w obronie dr Agaty Osiniak głos zabrała nasza koleżanka Joanna Suchan-Konieczny w towarzystwie Agnieszki Skrzypczak. 

Wywiad z członkiem Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” Karolem Dziubą, który obnaża absurdy systemu edukacyjnego. 10.02.2022r

całość: https://rumble.com/vumzdn-nscbsag-orire-nau-pl.html

Wywiad prezes Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” Agnieszki Pawlik-Regulskiej. SZOK! Dziecko mówi: „nie chcę żyć”! Nauka zdalna NISZCZY ŻYCIE dzieci! Jaka jest prawda? PCh24TV · Polonia Christiana, 01.02.2022r.

Wywiad z prezes Agnieszką Pawlik-Regulską i v-ce prezesem Jarosławem Dąbrowskim. Rozmowa o sprawach bieżących dotykających całą społeczność, nauczycieli, rodziców i dzieci, ale także o przyszłości oświaty.  Ziggy Texas 06.02.2022r.

Protest w Krakowie, 02.02.2022r, Grażyna Lubszczyk, Anna Kubica, Mateusz Rosół zabrali głos w sprawie zdalnego nauczania, noszenia masek i wysyłania na kwarantannę 

 

Warszawa, 01.02.2022r. Wypowiedź prezes Stowarzyszenia Agnieszki Pawlik-Regulskiej. W kancelarii Prezydenta został złożony obywatelski apel-przeciw segregacji sanitarnej w formie podpisów (ponad 130 tys. podpisów Polek i Polaków).

W siedzibie Małopolskiej Kurator Oświaty odbyła się dyskusja na temat szkód, jakie niesie zdalne nauczanie. Wzięła w nim udział również nasza koleżanka-członek naszego Stowarzyszenia Agnieszka Orda – wojewódzki koordynator małopolski. 31.01.2022r.

„Mamo, jak tak wygląda życie, to ja nie chcę żyć” – wywiad dla PL1.TV.  Zabrali głos: prezes Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” Agnieszka Pawlik-Regulska, v-ce prezes Jarosław Dąbrowski

Mamo, jak tak wygląda życie, to ja nie chcę żyć

Sprzeciw wobec projektu ustawy 1981. Warszawa, 01.02.2022r. Agnieszka Pawlik-Regulska.

W dniu 29.01.2022r. odbył się protest w Bydgoszczy podczas którego głos zabrali prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”: Agnieszka Pawlik-Regulska oraz Karol Dziuba (koordynator wojewódzki w kujawsko-pomorskim)

Członek naszego Stowarzyszenia Karol Dziuba, 28.01.2022r. niezależna telewizja PL1.TV.

Karol Dziuba, nauczyciel wojownik

Spotkanie z p. Ministrem P. Czarnkiem i S. Zawiślakiem. Uczestniczyły: Agnieszka Pawlik-Regulska i Anna Stefańska, Warszawa, 26.01.2022r.

Protest w Radomiu. 22.01.2022r. Barbara Bugaj-Groszek, Iwona Wardecka.

Marsz-protest w Lublinie.  22.01.2022r Lublin. Małgorzata Chodkowska w towarzystwie Andrzeja Michniewicza (tuba).

Protesty w całej Polsce

15 stycznia w ponad 100 miastach Polski odbyły się protesty przeciwko ustawie segregacji sanitarnej. W wielu z nich byliśmy też my – nauczyciele. Prezentujemy część przesłanych zdjęć i jednocześnie dziękujemy za tak liczny udział!

Wypowiedzi nauczycieli w czasie protestów:

Brawa dla Agnieszki Pawlik-Regulskiej, Jarosława Dąbrowskiego, Mai Ignaś, Anny Kubicy, Katarzyny Garbowskiej.


 • Wysłuchania publiczne: druk 1846SEJM RP. Posiedzenie Komisji Zdrowia, w sprawie druku nr 1846. 5 stycznia 2022 r. Projekt ustawy wprowadzający segregację i dyskryminację.

 • „Nieustanna presja, zastraszanie i mobbing w szkole”, platforma telewizyjna PL1.TV 05.01.2022r. Warszawa, Agnieszka Pawlik-Regulska, Jarosław Dąbrowski, Anna Stefańska, Bogusława Cesarz.

Nieustanna presja, zastraszanie i mobbing w szkole

 • Protest pod Sejmem w Warszawie, 05.01.2022, Grażyna Lubszczyk oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczycieli dla Wolności”

 •  Konferencja: Ogólnopolski Zjazd Środowisk Niezależnych i Alternatywnych w Skaryszewie.  11.12.2021, Jarosław Dąbrowski

 • Stop Segregacji Sanitarnej, Racibórz 11.12.2021r., Grażyna Lubszczyk

 • Marsz Wolnych Polaków Cała Polska Zjednoczona, Wrocław 04.12.2021r., Bogusława Cesarz, Grażyna Lubszczyk oraz przedstawiciele „Nauczyciele dla Wolności”.

Wystąpienie Anny Stefańskiej na proteście antysanitarnym 01.12 pod sejmem odbył się z udziałem Justyny Sochy i środowiska Stopnop oraz przedstawicieli „Nauczycieli dla Wolności”.

 • Wywiad z prezesem Agnieszką Pawlik-Regulską i Wiceprezesem Jarosławem Dąbrowskim z naszego Stowarzyszenia, Wywiady Żanety Poirieux-Nauczyciele dla Wolności, 30.11.2021 r. u Ziggy Texas

 • Konferencja prasowa, Warszawa, 12.11.2021 Centrum Życia i Rodziny, Agnieszka Pawlik-Regulska, Jarosław Dąbrowski, Anna Stefańska,
 • Marsz Wolności w Warszawie, Warszawa, 22.10.2021 Agnieszka Pawlik-Regulska, Aleksandra Orlicka, Anna Stefańska
 • Konferencja „Z miłości do wolności i zdrowia”. Kielce. 09.10.2021 (Ewelina Śliwińska, Agnieszka Skrzypczak)

https://www.youtube.com/watch?v=47i87-vX6oY

 • Nauczyciele nie chcą namawiać do szprycy! Kto boi się odpowiedzialności w szkołach? Agnieszka Pawlik-Regulska 24.09.2021 (w Realu24) https://www.cda.pl/video/8484555c6

”STOP dla segregacji sanitarnej w szkołach!”

 • Poznań. 23.09.2021 Zdzisława Piasecka

 • Lubelski Spacer Wolnych Ludzi „Z miłości do Wolności”. Lublin, 17.09.2021 Andrzej Michniewicz
 • Konsultacje w sejmie, Warszawa, 14.09.2021 Agnieszka Pawlik-Regulska:

https://fb.watch/8TyxjoZVqS/

 • Ogólnopolski Marsz Wolności” Poznań. 11.09.2021 Agnieszka Pawlik-Regulska