Kolejna pandemia przed nami…

Dnia 30 maja w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym osoby podejrzane o zakażenie małpią ospą, której przypadków jeszcze w Polsce nie odnotowano, podlegają 21-dniowej kwarantannie oraz hospitalizacji. Epidemiolodzy są zaskoczeni, lekarze zdezorientowani: 

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8428719,malpia-ospa-przymus-leczenia-szpital.html

Czyżby szykowano nam kolejną pandemię? Wrócą maski i lockdowny oraz pomysly przymusowych szczepień…? Wiele wskazuje na to, że niestety może to być bardzo prawdopodobny scenariusz. W marcu 2021 roku zostały przeprowadzone przez Nucklear Threat Initiative (NTI) i Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa ćwiczenia symulacyjne ukazujące gotowość świata na kolejną pandemię. Scenariusz ćwiczeń przedstawiał śmiertelną, globalną pandemię z udziałem niezwykłego wirusa ospy małpiej, który pojawił się w fikcyjnym kraju Brinia i rozprzestrzenił na całym świecie w ciągu 18 miesięcy, powodując 3 miliardy zachorowań i 270 milionów zgonów na całym świecie. Co ciekawe wybuch epidemii został podany na 5 czerwca. Rozporządzenie dotyczące małpiej ospy już gotowe, szczepionki również….

Dokładne omówienie wspomnianej symulacji wraz z wnioskami znajduje się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców: https://psnlin.pl/artykuly,jaki-bedzie-rozwoj-plandemii-malpiej-ospy,25,231.html

źródło: https://www.cnbc.com/2022/05/30/monkeypox-who-says-there-is-a-window-of-opportunity-to-limit-outbreak.html