„Zdrowie to Wolność”

Od 13 marca 2022, kiedy to w Bydgoszczy odbyła się pierwsza, inauguracyjna konferencja z cyklu „Zdrowie to Wolność”, minęło już trochę czasu i całkiem sporo się wydarzyło nie tylko w szkolnictwie, ale także w polityce krajowej, czy międzynarodowej. Nieprzerwanie jednak głównym celem cyklu konferencji Zdrowie to Wolność pozostaje wzbudzenie w ludziach świadomości, że warunkiem koniecznym Wolności jest Zdrowie. Prowadzący swoje wykłady prelegenci (zmieniający się w zależności od lokalizacji wydarzenia) w profesjonalny sposób rozkładają na czynniki pierwsze rzeczywistość, w jakiej przyszło nam żyć, a niestety, nie jawi się ona zbyt kolorowo.

O czym można było do tej pory usłyszeć podczas cyklu konferencji „Zdrowie to Wolność”? Tak naprawdę o bardzo wielu kwestiach, których nie sposób wręcz wyliczyć. Na przykład o tym, że musimy bardzo szczegółowo zwracać uwagę na ŻYWność i Zdrowo się odŻYWiać, o czym bardzo obrazowo mówi uczestnikom spotkań dr Hubert Czerniak (mający olbrzymią wiedzę na temat suplementacji witamin w naszej diecie – warto spojrzeć na kanał doktora na YT). Nie jest to jednak proste ze względu chociażby na toksyczne „dodatki”, które nigdy nie powinny się znaleźć w poŻYWieniu, a które dostarczamy naszym organizmom, o których zdecydował się mówić głośno i w bardzo odważny sposób Marcin Bustowski (Przebudzeni Konsumenci).

Wśród prelegentów cyklu konferencji „Zdrowie to Wolność” znajdują się przedstawiciele PSNLiN, m.in. dr Ewelina Gierszewska, dr Agata Osiniak, dr Anna Furmaniuk którzy mówią wprost o tym, jak właściwie należy podchodzić do tzw. zachodniej medycyny (co niejednokrotnie stoi w kontrze w stosunku do tego, co można usłyszeć w oficjalnych mediach). Podczas konferencji jest miejsce również dla medycyny wschodniej, o której opowiada Katarzyna Brodzik.

Z biegiem czasu konferencja została rozszerzona o panel dotyczący odkłamywania otaczającej nas rzeczywistości, o czym wiele ma do powiedzenia Adam Strojniak (Wiara Poznania) i Tomasz Taran (e-parlament). Z kolei na temat zasobów naturalnych naszego kraju opowiada wszystkim Zbigniew Martyniak z OKOPZN.

Podczas konferencji poruszane są także aspekty prawne, o których rzeczowo opowiada radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź. Możemy usłyszeć też o prawie: naturalnym i stosowanym, o których olbrzymią wiedzę ma sędzia pokoju Andrzej „Wielebny”, czy też prowadząca konferencje Jagoda z Poznania.

Do współpracy w cyklu konferencji „Wolność to Zdrowie” zostało zaproszone także Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”, które reprezentowane jest od samego początku przez Karola Dziubę (koordynatora wojewódzkiego NdW w kujawsko-pomorskim), który przedstawia słuchaczom temat „Wpływu nauczania zdalnego na Zdrowie”.

Ostatnia konferencja miała miejsce 1 października 2022 w Chojnicach (o czym informowaliśmy – podobnie jak w przypadku wcześniejszych konferencji – umieszczając na naszych kanałach plakat promujący wydarzenie), a zapis wystąpienia Karola Dziuby z tego dnia, można znaleźć pod adresem: