Nasz głos na VIII Proteście Przeciw Przymusowi Szczepień

W dniu 8 czerwca 2024 r. w Warszawie odbył się Marsz Wolności i Zdrowia – VIII Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. W imieniu naszego Stowarzyszenia „Nauczyciele dla Wolności” głos zabrała m. in. Zdzisława Piasecka, która przedstawiła plany ministerstwa zdrowia ale również ministerstwa edukacji narodowej, w zakresie polityki szczepień „profilaktycznych” dzieci i młodzieży. W swej wypowiedzi opierała się na ustaleniach, które zapadły w dniu 25 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia. Komisja potwierdziła to, co zresztą zapowiedział również MEN, że od 1 września 2025 r. do szkół zostanie wprowadzony nowy, obowiązkowy przedmiot – Wiedza o zdrowiu, którego celem będzie m.in. to, aby uczniowie od najmłodszych lat mogli zdobywać wiedzę o zdrowiu i „profilaktyce szczepień”, nauczyciele mogli zostać odpowiednio wyszkoleni w tym zakresie, a rodzice „zaangażowani”. Ponieważ zainteresowanie szczepieniami bardzo spadło, politycy w swych wypowiedziach prześcigali się w pomysłach na zwiększenie stopnia „wyszczepienia” dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Zapowiedziano:

  • wprowadzenie obowiązkowych szczepień w szkołach, przedszkolach i żłobkach,
  • „odciążenie” rodziców od możliwości interesowania się tą kwestią – wystarczyłaby „generalna, kierunkowa zgoda rodzica na szczepienie”,
  • poszerzenie listy zawodów medycznych, których przedstawiciele będą mieli uprawnienia do wykonywania szczepień,
  • rozszerzenie możliwości szczepień w aptekach i wprowadzenie uprawnień farmaceutów na szczepienia nastolatków,
  • wykonywanie szczepień przez pielęgniarki szkolne – zarówno w obecności rodziców, jak i bez nich,
  • oraz wiele innych rozwiązań ( zachęcamy do obejrzenia wystąpienia).
    Zapowiedziano również wielką kampanię edukacyjno – informacyjną, wzmocnioną atrakcyjnym marketingiem, mającą na celu zwiększenie wyszczepienia całego społeczeństwa.
    Zdzisława Piasecka podkreśliła, że będzie to też wielki test na inteligencję nas Polaków, czy potrafimy wyciągnąć wnioski z wydarzeń z okresu tzw. „pandemii” i czy będziemy potrafili poradzić sobie, być może w niedalekiej przyszłości.