Stowarzyszenie na Marszach dla Życia i Rodziny

Podczas tegorocznych marszów przedstawiciele naszego Stowarzyszenia mieli możliwość zabrać głos i mówić o niepokojących zmianach wprowadzanych do polskich szkół przez Lewicę, która objęła resort oświaty. Rozdawaliśmy również ulotki informujące o zagrożeniach związanych z działaniami MEN.

Prezes Agnieszka Pawlik Regulska 16 czerwca 2024 w Warszawie mówiła o negatywnych skutkach zakazu obowiązkowych prac domowych oraz o zagrożeniu związanym z planowanym włączeniem Polski do Europejskiego Obszaru Edukacji przy zmianie Traktatów Europejskich. Zachęcała rodziców do większej aktywności, do angażowania się w życie szkoły, wchodzenia do trójek klasowych i rad rodziców, które zgodnie z prawem oświatowym razem z radami pedagogicznymi uchwalają program profilaktyczno-wychowawczy szkoły,  do brania udziału w wysłuchaniach publicznych organizowanych przez MEN. Podziękowała również wszystkim, którzy już się angażują i na przykład opiniowali zmiany w podstawach programowych w ramach prekonsultacji. Przypomniała również o konstytucyjnej zasadzie prymatu rodziców w wychowaniu dzieci. Zwróciła uwagę na niebezpieczne treści , które mogą się pojawić w planowanych przedmiotach: edukacja obywatelska i edukacja zdrowotna. Podkreśliła, że nie ma naszej zgody na wtłaczanie polskim dzieciom do głów globalistycznych ideologii, bo w polskiej szkole, na polskiej ziemi uczniowie mają uczyć się miłości do Ojczyzny, Polski.

Tego samego dnia w Krakowie podczas marszu, który odbywał się w strugach deszczu, w imieniu naszego Stowarzyszenia głos zabrała Grażyna Lubszczyk, która mówiła o zagrożeniach związanych z przystąpieniem Polski do Europejskiego Obszaru Edukacyjnego, o zmianach w podstawach programowych, o wartości rodziny w wychowaniu dzieci.

Marsz w Rzeszowie. Głos zabrała Joanna Suchan-Konieczny