Nasz protest w Lublinie pod Kuratorium Oświaty

28.03 pod Kuratorium Oświaty w Lublinie odbyła się konferencja prasowa i pikieta przygotowana przez nasze Stowarzyszenie w związku ze sprawą dyscyplinarną naszej członkini Małgorzaty Chodkowskiej, którą rzecznik dyscyplinarny chce zwolnić z pracy za odmowę noszenia maski. Podczas konferencji wypowiadała się sama poszkodowana, mecenas Michał Molenda – obrońca z ramienia władz NZZ ,,Wolność i Godność”, którego Małgorzata Chodkowska jest członkinią, Agnieszka Pawlik-Regulska – prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty ,,Nauczyciele dla Wolności”, prof. Ryszard Zajączkowski – wykładowca KUL Jana Pawła II i członek PSNLiN, prof. Mirosław Piotrowski – wykładowca KUL Jana Pawła II, były europoseł i członek Grupy C-19, Bogusław Domański – przewodniczący Konfederacji Korony Polskiej w Lublinie i Jakub Kuśpit – prezes Stowarzyszenia Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń, a po rozprawie wypowiedzieli się podczas drugiej konferencji dodatkowo Adam Kania z Fundacji Polskie Veto i komisji poselskiej Norymberga 2.0, Joanna Suchan-Konieczny – koordynatorka podkarpacka Stowarzyszenia ,,Nauczyciele dla Wolności” i Andrzej Michniewicz – koordynator lubelski naszego Stowarzyszenia, który w czwartek 31.03 również będzie miał sprawę dyscyplinarną za domaganie się decyzji o nałożeniu kwarantanny na piśmie i przyjście w tej sprawie do szkoły.
Na rozprawę Małgorzaty Chodkowskiej wpuszczone zostały jako publiczność tylko 4 osoby, którym nie zezwolono na nagrywanie obrad (Agnieszka Pawlik-Regulska, Joanna Suchan-Konieczny, Jowita z Rebel24, Adam Kania). Sprawa będzie kontynuowana 25.04 w kuratorium o godz. 10.00. Oczywiście również przyjedziemy wspierać naszą koleżankę.
Po zakończeniu obrad komisji prezes Stowarzyszenia ,,Nauczyciele dla Wolności” w imieniu Zarządu złożyła w kancelarii kuratorium pismo skierowana do kurator Teresy Misiuk, w którym wyrażamy nasze oburzenie faktem, że Pani kurator zgodziła się na dopuszczenie do przesłuchania w sprawie Małgorzaty Chodkowskiej 8 uczniów z ZSE im. J i A Vetterów. Zwracamy również uwagę na dwa pisma z Państwowej Inspekcji Pracy, która złożyła wniosek o dopuszczenie Małgorzaty Chodkowskiej do pracy i wspominamy o naszej rozmowie z min. Przemysłowej Czarnkiem, podczas której przyznał on, że wytyczne dotyczące noszenia masek są tylko rekomendacjami, a nie prawem.
Apelujemy do Pani Kurator Teresy Misiuk, która jest osobą podejmującą decyzje w sprawach dyscyplinarnych, aby przyjrzała się dokładnie sytuacji Małgorzaty Chodkowskiej i decydując o losach zawodowych naszej koleżanki, kierowała się dobrem całego środowiska oświatowego, które po tym trudnym, dwuletnim okresie szczególnie potrzebuje teraz wsparcia i działań jednoczących środowiska szkolne, a nie pogłebiajacych zaistniałe podziały. Poniżej zamieszczamy złożone pismo:

RELACJE Z KONFERENCJI:

https://fb.watch/c1Ov4CgpeV/

https://fb.watch/c1Oycj04f0/