Członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w VI posiedzeniu Poselskiej Komisji Śledczej w ramach projektu Norymberga 2.0.

W piątek (8.04) nasze Stowarzyszenie wzięło udział w VI posiedzeniu Poselskiej Komisji Śledczej w ramach projektu Norymberga 2.0. Prezes Agnieszka Pawlik-Regulska zaprezentowała sytuacje w polskich placówkach oświatowych w ostatnich dwóch latach, zwracając uwagę na fatalne skutki zdalnego nauczania, problem kwarantann, akty segregacji uczniów i nauczycieli, zagadnienie szkodliwości masek, negatywny wpływ obostrzeń na kondycję fizyczną i psychiczną nauczycieli. Następnie głos zabrał Karol Dziuba, koordynator kujawsko-pomorski naszego Stowarzyszenia, który opowiedział o swoich trzech kwarantannach. Potem wypowiedziała się Małgorzata Chodkowska, członkini naszego Stowarzyszenia wicekoordynatorka lubelska, która ma sprawę dyscyplinarną w Kuratorium Oświaty w Lublinie za odmowę noszenia maski w szkole jako nauczyciel. Prezes Agnieszka Pawlik-Regulska wspomniała również o sytuacji Andrzeja Michniewicza,  koordynatora lubelskiego naszego Stowarzyszenia, który w kuratorium ma sprawę dyscyplinarną w lubelskim KO za to, że domagał się otrzymania decyzji o nałożeniu kawarantanny na piśmie i zagrażał przez 20 minut zdrowiu uczniów, pełniąc dyżur w pierwszym dniu kwarantanny. Andrzej ma również postawione w kuratorium zarzuty za to, że jako wuefista podczas ostatniego okresu nauczania zdalnego poinformował rodziców, żeby dzieci podczas lekcji wychowania fizycznego poszły na spacer lub w inny sposób odpoczęły od komputera. Na koniec z ramienia Stowarzyszenia głos zabrała Anna Kubica, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie, która zdała relację z tego, w jaki sposób dbała o zdrowie uczniów w czasie obostrzeń covidowych. W posiedzeniu udział wzięli również: poseł Grzegorz Braun, wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej Roman Fritz, prezes fundacji Polskie Veto i koordynator projektu Norymberga 2.0 Adam Kania, mecenas Michał Molenda i mecenas Jacek Wilk.