Pikieta – „Stop ukrainizacji Polski”

W sobotę, 24 września odbyła się w Warszawie pikieta pod hasłem „Stop ukrainizacji Polski”, organizowanej przez Konfederację Korony Polskiej. W tym wydarzeniu wzięło udział także nasze Stowarzyszenie, którego reprezentanci uczestniczyli w marszu oraz zabrali głos odnośnie postępującej ukrainizacji na terenach placówek oświatowych w naszym kraju.

Prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pawlik-Regulska przedstawiła po krótce naszą działalność, natomiast nasza koleżanka Agnieszka Kaim wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji w szkołach w wyniku przyjmowania uczniów z Ukrainy, ich częstego faworyzowania i gloryfikowania ukraińskich symboli narodowych, przytoczyła wiele przykładów dyskryminacji dzieci polskich i polskich maturzystów we własnym kraju, gdzie dzieci z Ukrainy miały pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkoli i szkół, a młodzież z Ukrainy nie ponosiła żądnych opłat podczas logowania na wyższe uczelnie w przeciwieństwie do młodzieży polskiej oraz miała wydłużony czas rekrutacji do 31 sierpnia.

Nasza reprezentantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwo idące za takimi działaniami, przez które zacierana jest nasza tożsamość narodowa, a nasze dzieci i młodzież tracą poczucie bezpieczeństwa. Na koniec został skierowany apel do dyrektorów szkół i wszystkich nauczycieli, by pomagając uchodźcom, nie zapominali, ze przede wszystkim mamy troszczyć się o nasze wspólne dobro, że należy pomagać tak, by nie szkodzić innym, w tym przypadku naszym polskim dzieciom i polskiej młodzieży .